Baristas maken je latte net wat aantrekkelijker door een hartje in het schuim te toveren.…
4937: Knikkergek
Achter zomaar een raam van zomaar een woonhuis in #Rotterdam liggen 10 prachtige knikkers op een rijtje, elk in een mini vitrine. Daarboven is een sticker geplakt met letters die (als rollende knikkers) het woord ‘Knikkergek’ vormen.
Het blijkt de naam te zijn van een stichting met het doel “het bevorderen van een positieve houding bij kinderen ten opzichte van wetenschap en techniek”. Dat doen ze onder meer door het geven van knikker lessen op scholen.
Er zijn verschillende lessenreeksen waarin de thema’s zwaartekracht, rekenen of mythologie centraal staan. De leerlingen maken bijvoorbeeld kennis met Galileo, Newton en Einstein maar krijgen ook prikkelende vragen: waar komt ons tientallig stelsel vandaan? Wat is het verschil tussen een doolhof en een labyrint? Is er leven op andere planeten? Daarna gaan kinderen zelf knikkerbanen bouwen, onderzoeken en experimenteren om tot eigen oplossingen te komen.
Prachtig toch?
ideeënstarter 1: voeg fun toe.
ideeënstarter 2: laat mensen experimenteren en ontdekken.
—-
Met #straatjutten pluk je ideeën zo van de straat.
Lezing of workshop straatjutten: https://shorturl.at/BDJ89
Meer info EN gratis ebook straatjutten op: https://shorturl.at/7JJIu